top of page

ПРО ПРОЄКТ:

Проєкт Victory|Victims є практичним результатом стажування в регіональних музеях студентів з Києва, Львова, Тернополя та Дніпра в рамках програми зі збереження культурної спадщини України «Memory Savers».

 

Проєкт покликаний переосмислювати пост-досвід Другої Світової війни, реактуалізований сучасною російсько-українською війною. Важливим локусом пам’яті про війну 1939–1945 рр. на пострадянському просторі довгий час був День Перемоги 9-го травня. Сьогодні пам’ять про наслідки Другої світової війни в українському вимірі можна вважати суперечливим спадком (з англ. - contested heritage), оскільки вона тісно пов’язана з радянською ідентичністю.

Вихідною точкою нашого проєкту є усвідомлення багатошаровості ідеологічних наративів, які віддзеркалювало 9 травня з 1945 року і до сьогодні. У той же час, святкування потребує розгляду з точки зору культурної антропології, оскільки проста деконструкція владного дискурсу не дасть відповіді на питання, як люди переживали пост-фактум досвід травми та передавали пам’ять про неї наступним поколінням. 

Мета проєкту полягає в приверненні уваги суспільства до практичних механізмів функціонування колективної пам’яті, краще розуміння яких дозволить створити простір для спільного переосмислення глобальних наративів та історичних мітів навколо 9 травня. Практичними завданнями проекту є створення онлайн-виставки та розробка аудіо-архіву усних спогадів про святкування Дня Перемоги.

*більше про історію святкування 9 травня - тут.

завантаження_edited_edited_edited_edited_edited.jpg

КОМАНДА

Сергій Сільванович / Serhii Silvanovych

Магістрант історії в Дніпровському національному університеті ім. О.Гончара. Учасник проекту «Memory Savers» від Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.Яворницького. Серед основних сфер зацікавлення: регіональна історична культура, історія публічної сфери Центрально-Східної Європи ХІХ – початку ХХ ст., публічна історія, історична урбаністика. Відповідає за внутрішню і зовнішню комунікацію в команді, тайм-менеджер.

Ілля Коваль / Illia Koval

Магістр історії мистецтв у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Учасник проєкту "Memory Savers" від Національного військово-історичного музею України. Наукові зацікавлення: мистецтво в пропаганді тоталітарних режимів, історія української діаспори, практики здійснення історичної політики. У команді проєкту відповідаю за ідейне наповнення та військово-історичний контент

Катерина Козій  / Kateryna Kozii

Студентка історичного факультету Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка. Учасниця проєкту "Memorysavers" від Національного заповідника "Замки Тернопілля". Наукові зацікавлення: Археологія латенського часу та козацької доби, вивчення етнографії та історія української вишивки. У команді проєкту відповідаю за фото контент.

Дар'я Пазушенко / Daria Pazushenko

Студентка історичного факультету Львівського національного університету імені І.Франка. Учасниця проєкту "Memory Savers" від Меморіального музею тоталітарних режимів "Територія Терору". Наукові зацікавлення: соціальна історія Риму доби Республіки, історія сміху, римська комедія у взаємодії з суспільством. У команді проєкту відповідаю за ідейне наповнення та фінальну верстку сайту.

bottom of page